KATEGORIE
Astrologia, ezoteryka i parapsychologia
Biografie i wspomnienia
Ekonomia i biznes
Encyklopedie, słowniki, leksykony
Fotografia i wideo
Historia
Humanistyka
Języki obce
Książki audio
Książki popularnonaukowe
Miłość, erotyka i sex
Nauki ścisłe
Nauki medyczne
Nauki przyrodnicze
Podróże
Polityka
Poradniki
Prawo
Sport
Sztuka
Tania książka
Technika
Wolny czas
PRZESYŁKI
 • Przesyłka ekonomiczna /tylko przy wpłacie na konto/ 9.00 zł
 • Przesyłka priorytetowa /tylko przy wpłacie na konto/ 10.00 zł
 • Przesyłka pobraniowa priorytetowa 24.00 zł

Regulamin 


Regulamin zakupów:
 1. Księgarnia internetowa ARIK sprzedaje książki za pośrednictwem sieci Internet, a także fizycznie w biurze handlowym w Krakowie.
 2. Księgarnia internetowa ARIK zobowiązuje się do ochrony danych osobowych Kupujących zgodnie z "Ustawą" z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Dane osobowe nie będą wykorzystywane w inny sposób jak tylko do realizacji zamówień Kupującego z księgarnią Arik oraz celów marketingowych newleetter / tylko za zgodą kupującego/.
 3. Etapy realizacji zamówienia
  • Zamówienie klienta następuje ze strony www.arik.pl
  • Po złożeniu zamówienia zamawiający otrzymuje e-maila informującego o wpływie zamówienia do księgarni wraz z numerem zamówienia i proszony jest o jego potwierdzenie poprzez kliknięcie odpowiedniego linku.
  • Płatność dokonywana w sklepie jest w dwóch formach:
   • przelew na konto - kupujący dokonuje przelewu ze swojego konta. Po wpływie wpłaty na konto firmy, zamówienie jest pakowane i wysyłane do kupującego. Termin wysyłki podany jest przy opisie każdego produktu.
   • przesyłka za "pobraniem" - kupujący przy składaniu zamówienia w tej formie zaznacza odpowiednie pole w koszyku w momencie wyboru płatności. Następnie po otrzymaniu maila, potwierdza kliknięciem w link zwrotny.
  • Zamówienie realizowane jest pod warunkiem, że towar dostępny jest w magazynie lub u dostawców księgarni. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący informowany jest o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji. Wówczas:
   • następuje częściowa realizacja zamówienia,
   • wydłużenie czasu oczekiwania lub
   • anulowanie całości zamówienia.
 4. Promocje, Wyprzedaż oraz Tania książka PROMOCYJA, WYPRZEDAŻ oraz książki sprzedawane jako TANIA KSIĄŻKA przeznaczona jest ograniczona liczba książek. Realizacja zamówień następuje według kolejności potwierdzonych zamówień, aż do momentu wyczerpania się zapasów objętych jedną z tych form sprzedaży.
 5. Paragony i faktury. Wszystkie realizowane przez księgarnie zamówienia potwierdzane są wystawieniem paragonu lub na życzenie Kupującego faktury VAT.
 6. Zmiany w zamówieniu lub wycofanie zamówienia. Kupujący ma możliwość dokonania zmian w zamówieniu do chwili wystawienia faktury. Kontaktuje się z księgarnią mailem arik@arik.pl
  Wycofanie zamówienia przez Kupującego może nastąpić do momentu jego wysłania.
 7. Czas realizacji zamówienia. Każda książka ma podany czas realizacji zamówienia. Liczy się on od chwili złożenia zamówienia. Wysyłka następuje po wpływie wpłaty na konto lub przy "wpłata za pobraniem" niezwłocznie po potwierdzeniu zamówienia.
 8. Termin otrzymania zamówionego towaru. Czas realizacji + czas dostawy przez realizowany przez:
  • Poczta Polska przesyłka ekonomiczna 3-5 dni
  • Poczta Polska przesyłka priorytetowa czas dostawy do 2 dni
  • Przesyłka kurierska 1 dzień
 9. Koszty przesyłek
  Sposób wysyłki Czas dostawy Koszt wysyłki
  Poczta kurierska DHL 1 dzień 29,00
  Poczta Polska    
  * przesyłka ekonomiczna 3-5 dni 9,00 zł
  * przesyłka priorytetowa 2 dni 10,00 zł
  * za pobraniem ekonomicza 3-5 dni 15,00 zł
  * za pobraniem priorytet 2 dni 18,00 zł
 10. Rezygnacja z zakupu towaru. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Kupujący bez podania przyczyny może zrezygnować z zakupionego towaru w księgarni w terminie 10 dni. Zwracane książki nie mogą być używane, kopiowane. Uwaga: nie podlega zwrotowi książka, która wysyłana jest przez nas zafoliowana natomiast zwrócona jest przez Kupującego już bez folii.
 11. Reklamacje i gwarancje
  • Wszystkie sprzedawane w księgarni internetowej Arik książki objęte są gwarancją.
  • Jeżeli po otrzymaniu przesyłki z książkami Kupujący zauważy wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas transportu, niezwłocznie powinien je odesłać przesyłką pocztową na adres księgarni.Koszty, związane z odesłaniem reklamowanej książki lub książek, księgarnia zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.
  • Książki uszkodzone zostaną wymienione na inne, pełnowartościowe, a jeżeli nie będzie to możliwe, zostanie zaproponowany Kupującemu inny tytuł z tej samej tematyki co reklamowana przesyłka lub księgarnia zwróci Nabywcy równowartość ceny książki.
 12. Przedstawiona oferta handlowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych. Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacyjnym.
Księgarnia internetowa Arik.pl oferuje książki akademickie, z tematów: ekonomia i biznes, marketing i public relations, pedagogika i resocjalizacja, psychologia, socjologia, dziennikarstwo i wiele innych. Arik.pl to nie tylko nauka i studia, ale również książki o hobby, takie jak: sport, football, tenis, zdrowie, diety i prawidłowe odżywianie. Polecamy również poradniki biznesowe oraz specjalistyczne pozycje wydawnictw uniwersyteckich.